Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Moje skóry

Z jakich skór powstają moje produkty?

Do produkcji portfeli i pasków wykorzystuję doskonałe włoskie skóry garbowane roślinnie „Vacchetta” i „Buttero” oraz polskie skóry z jednej z najstarszych garbarni w naszym kraju. Wszystkie te skóry należą do najwyższej klasy jakościowej, tzw. Full Grain.

Typy skóry

 

Vacchetta

To niekwestionowana królowa włoskich skór. Charakteryzuje się niepodważalną elegancją, najwyższą jakością i wyjątkową wytrzymałością. Jest to skóra garbowana roślinnie tzw. metodą toskańską, która to metoda uważana jest za najlepszy proces garbowania skór na świecie.

Nie bez powodu, ponieważ techniki stosowane do produkcji tej skóry zostały dopracowane przez pokolenia włoskich rodzin zamieszkujących niewielki region Toskanii. Ich metody są ściśle strzeżone przez utworzoną wyłącznie w tym celu organizację.

 

Vacchetta

 

Co sprawia, że Vacchetta jest tak wyjątkowa?

Przede wszystkim w procesie garbowania nie używa się środków chemicznych oraz olejków nawilżających. Dzięki takiemu garbowaniu skóra ta ma całkowicie naturalny, a zarazem miękki i gładki wygląd.

Każdy wykonany przeze mnie portfel przy użyciu tej skóry jest pokryty jedynie niewielką warstwą naturalnego i produkowanego przeze mnie balsamu. Dzięki temu skóra zostanie zabezpieczona przed zbyt łatwym brudzeniem się, a jednocześnie w dalszym ciągu podatna na pożądany proces starzenia się skóry, zwany „patyną”.

Taki portfel początkowo będzie miał kolor jasnego beżu i będzie stopniowo ciemniał, przyjmując promienie słoneczne czy też naturalne tłuszcze pochodzące z ludzkiej skóry. Dzięki temu każdy z portfeli w miarę upływu czasu będzie podlegał unikatowemu i wyjątkowemu procesowi, przez co każdy z nich będzie wyjątkowy.

W WildLeather używam Vacchetty do portfeli w kolorze naturalnym (jasny beżowy).

 

Portfel z Vacchetty

 

Buttero

Skóra Buttero to wyjątkowy produkt z włoskiej garbarni Conceria Walpier. Tworzona jest w wyniku procesu, który jest znany i stosowany jedynie przez tę garbarnię.

Ten proces wydobywa całą naturalną charakterystykę skóry i jednocześnie pozwala na otrzymanie niespotykanej wręcz intensywności i głębi kolorów.

Buttero to absolutny top skór garbowanych roślinnie. Zachowuje ona idealne proporcje pomiędzy sztywnością a miękkością, dzięki czemu idealnie pasują do produktów takich jak ręcznie szyte, skórzane portfele.

 

Skóra Buttero

 

Czym jest włoskie podejście do produkcji skóry?

To przede wszystkim dbałość o szczegóły na każdym etapie produkcji. Włoskie podejście, pełne zaangażowania pozwala stwierdzić, że ta skóra jest wykonana z miłości do tego fachu.

Zarówno Vacchetta i Buttero to skóry produkowane garbarniach zarejestrowanych w organizacji o nazwie „ Consorzio Vera Pelle”, która skupia garbarnie z regionu Toskanii produkujące doskonałe włoskie skóry, wykorzystując jedynie tradycyjne metody wyrobu. Organizacja ta dba również o to, aby pozyskiwanie skór miało jak najmniejszy wpływ na środowisko.

 

Buttero1

Buttero3

Buttero5

 

Polskie skóry garbowane roślinnie

Do różnych skórzanych projektów wykorzystuję również skóry produkowane w Polsce. Te skóry są także efektem wielu lat doświadczeń polskich wytwórców tego cennego produktu. Do ich tworzenia wykorzystywane są naturalne składniki, dzięki którym powstaje doskonały produkt.

 

Polska skóra1

Polska skóra2

Polska skóra3

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl